Γιορτή Λήξης Σχολ. Έτους 2013-14

Up_with_armΆλλη μία σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της και ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Ιτέας οργάνωσε μία πολύ όμορφη γιορτή στην πλατεία του χωριού με τη συμμετοχή μουσικού, χορευτικού, θεατρικού σχήματος και πλήθος κόσμου.

Την Παρασκευή το βράδυ στις 14 Ιουνίου 2014 οι μαθητές/τριες του Δημοτικού Σχολείου Ιτέας τραγούδησαν, έπαιξαν μουσική, χόρεψαν παραδοσιακούς και νεότερους χορούς, απόλαυσαν θέατρο και αποχαιρέτησαν τους μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης.

Ο δάσκαλος της ΣΤ΄ τάξης Δημήτρης Σούφλας έδωσε στους αποφοιτήσαντες μαθητές/τριες τα αναμνηστικά που με πολύ μεράκι επιμελήθηκε ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου.

Τη γιορτή τίμησαν με την παρουσία τους εκτός των κατοίκων του χωριού, τοπικοί άρχοντες, η Σύμβουλος της 4ης Π.Δ.Ε. Καρδίτσας κ. Παναγιώτα Ντιβέρη, η οποία ευχήθηκε »καλό καλοκαίρι» με το δικό της ξεχωριστό τρόπο, ο Δ/ντής του Σχολείου και ο συνήθης »ύποπτος», που μας παραχώρησε και το φωτογραφικό υλικό, ο φίλος Παύλος Σαμαράς (http://iteakarditsas.blogspot.gr).

Ευχόμαστε λοιπόν ολόψυχα και μέσω της ιστοσελίδας μας, Καλό Καλοκαίρι στα παιδιά του Σχολείου μας, τους γονείς και κηδεμόνες τους και σε όλους τους κατοίκους της Ιτέας. Να ευχηθούμε επίσης μέσα απ΄την καρδιά μας στα παιδιά που θα πάνε στην Α΄ Γυμνασίου να έχουν πρόοδο και επιτυχίες μέσα απ΄τις γνώσεις και τις δεξιότητες που θ΄αποκτήσουν εκεί.

Giorti-2 Giorti-13 Giorti-10 Giorti-11 Giorti-9 giorti-1 Giorti-3 Giorti-4  Giorti-5 Giorti-14 Giorti-7 Giorti-8 Giorti-12