1η Πανελλ. Ημέρα Σχολ. Αθλητισμού 2014-15

P922«Όλοι ίσοι, όλοι διαφορετικοί»!!! Με συνθήματα κατά του ρατσισμού και της φυλετικής και όχι μόνο διάκρισης οι μαθητές και οι δάσκαλοι του Δημοτικού Σχολείου Ιτέας πραγματοποίησαν την 1η Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού που καθιέρωσε από φέτος το Υ.ΠΑΙ.Θ. Η εξ αναβολής λόγω άσχημων καιρικών συνθηκών Αθλητική Ημέρα πραγματοποιήθηκε με αρωγό τη λιακάδα, την έμπνευση του δασκάλου Φυσικής Αγωγής Ανδρέα Κανδύλη και την αστείρευτη διάθεση των μαθητών/τριών μας για δράση!!

Η αρχή έγινε με την προβολή της πολύ ωραίας ταινίας με τίτλο: «Τα παιδιά του παραδείσου» (Child of Heaven ο πρωτότυπος).

.

Ακολούθως και μετά το απαραίτητο δεκατιανό όλοι βγήκαν στην αυλή του σχολείου και χάρηκαν τις δοκιμασίες των μικρών τάξεων!

.

Η συνέχεια δόθηκε με την προσπάθεια του Δ/ντή του Δημοτικού Σχολείου Φύλλου να σκοράρει σε βάρος του Δ/ντή του Δημοτικού Σχολείου Ιτέας ανεπιτυχώς!!

Κατόπιν το λόγο είχαν οι μεγάλες τάξεις δίνοντας αγώνα Handball με τερματοφύλακες δασκάλους και το σκορ αυτού 2-2.

.

Οι θεατές έδειχναν να απολαμβάνουν το θέαμα...

.

Η υπέροχη αυτή μέρα δε θα μπορούσε να μην τελειώσει με αγώνα ποδοσφαίρου!