Ανακοίνωση για τις Βουλευτικές Εκλογές 2015

rp_images.jpgΑγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

Λόγω των επικείμενων βουλευτικών εκλογών στις 25 Ιανουαρίου 2015 το Σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό για την Παρασκευή 23/01/2015 και τη Δευτέρα 26/01/2015 καθότι είναι εκλογικό κέντρο του Δήμου Παλαμά. Το Σχολείο θα επαναλειτουργήσει την Τρίτη 27/01/2015. Τη σχετική απόφαση υπέγραψε ο υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων Αλέξανδρος Δερμεντζόπουλος. Δείτε ΕΔΩ την Υπουργική απόφαση.

Όπως ήδη έχετε ενημερωθεί με σημείωμα που δόθηκε σε όλους τους μαθητές/τριες του Σχολείου στις 19/01/2015 προκειμένου οι μαθητές του σχολείου μας να έρθουν σε επαφή με την επικείμενη εκλογική διαδικασία, ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας σας προτείνει να συνοδεύσετε τα παιδιά στο σχολείο ? εκλογικό κέντρο την Κυριακή στις 11:30 π.μ. ούτως ώστε να ζήσουν από κοντά τη διαδικασία. Χώρος συγκέντρωσης θα είναι η αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Τους μαθητές θα συνοδεύσουν στα εκλογικά τμήματα ο Δ/ντής με τους Δασκάλους του σχολείου εφόσον δοθεί η σχετική άδεια από τους δικαστικούς αντιπροσώπους.  Η συμμετοχή στη δράση είναι προαιρετική.