Πραγματοποίηση Ενημέρωσης για τη Λύσσα

lyssa_1 Στα πλαίσια του Τριμηνιαίου Προγραμματισμού Δράσεων του Σχολείου μας την Παρασκευή 28 Νοεμβρίου 2014 και ώρα 11:00 π.μ.θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων ενημέρωση όλων των μαθητών και Γονέων & Κηδεμόνων τους για τη Λύσσα από την επισκέπτρια υγείας του Κέντρου Υγείας Παλαμά κ. Κατερίνα Γκαντούνα. Όπως έχουμε ήδη αναφέρει σε προηγούμενα άρθρα στην ιστοσελίδα μας το θέμα είναι σοβαρό και ως τέτοιο πρέπει να το εκλάβουμε.

Σε κάθε περίπτωση και καθώς βρίσκονται σε εξέλιξη οι ρίψεις εμβολίων η ενημέρωση για τους κινδύνους που ελλοχεύουν λόγω άγνοιας κρίνεται επιβεβλημένη. Καλούμε λοιπόν όχι μόνο τους Γονείς & Κηδεμόνες του Σχολείου και Νηπιαγωγείου μας, αλλά και κάθε άλλον/η ενδιαφερόμενο/η να προσέλθει στην ενημέρωση. Δείτε ΕΔΩ τη διαταγή του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων.

Ο Δ/ντής του Σχολείου